tanie loty do Brukseli
TANIE LOTY DO BRUKSELI
Bilety lotnicze do Brukseli. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Bruksela – ciekawostki

Fakty z historii Brukseli znajdziecie w każdym przewodniku turystycznym, informacje o zabytkach i przybytku kultury również. To informacje ogólno-dostępne i łatwe do odnalezienia. Nie wszystko jednak da się przeczytać w książkach. Oto zbiór ciekawostek, o których wiedzieć warto, a dotarcie do nich niekoniecznie jest takie łatwe…
 
Wielojęzyczna kultura. Bruksela jest miejscem, gdzie spotkamy przede wszystkim dwa, najczęściej używane języki – francuski, który wiedzie prym pod względem popularności oraz flamandzki, którym wciąż posługuje się blisko 20% obywateli. W tych dwóch językach zapisane są nazwy ulic, drogowskazy i wiele materiałów publikowanych. Ale to nie koniec – oprócz tych dwóch języków, w Brukseli spotkamy się także z językiem niemieckim oraz walońskim. Żaden z języków nie został pominięty i zmarginalizowany, szacunek do ludzi używających każdego z nich skłonił władze miasta do równego ich traktowania, napotkamy tu zatem szkoły, wiele miejsc użyteczności publicznej, przedstawienia teatralne i odgrywane sztuki – we wszystkich czterech językach.
 
Czekoladowe życie. O tym, że Bruksela i jej kuchnia znane są z czekolady wiedzą wszyscy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym kulturowo elementem historii dla Belgów jest ten słodki przysmak. Jego przygotowywanie to nie jest produkcja, to sztuka przez duże S. Stąd właśnie niestety wynikają ceny czekoladowych przysmaków. Bardzo rzadko są tworzone taśmowo w fabrykach – jak ma to miejsce na całym świecie. Najdroższe, najlepsze i najpiękniejsze wyroby czekoladowe są tworzone ręcznie przez mistrzów, którzy szlifują swój warsztat całe życie. W Brukseli nie wypada wręcz powiedzieć, że nie lubi się czekolady – to część miasta, kraju, kultury i tradycji. Nic więc dziwnego, że Belgowie ze swoich czekoladek są po prostu dumni i każdorazowo należy je docenić i wychwalać.
 
Garnitury. W żadnym innym mieście na świecie nie spotkacie takiego zagęszczenia pracowników biurowych, jak właśnie w Brukseli. Biurokracja niekoniecznie jest dobrym słowem na określenie tego stanu, urzędnicy bowiem pracują w warunkach i systemach bardzo dalekich od tego, co my – Polacy, zwykliśmy nazywać biurokracją. Petenci ‘załatwiani’ są szybko i sprawnie, jednak sama ilość urzędników – a tym samym instytucji, które obsługują, przyprawia o zawrót głowy. Według szacunków, na jednego mieszkańca Brukseli przypada kilkuset urzędników różnych dziedzin. Nie bądźcie więc zaskoczeni, mijając na ulicy miasta wyłącznie ‘garniturowców’ z biurowymi teczkami.
 
Pochody, święta i tradycje. W Belgii w wielu miesiącach roku odbywa się wiele świąt, często są to obchody regionalne, ale wiele z nich ma również charakter ogólnonarodowy. Wiele takich okazji możemy obserwować w Brukseli. Często są to święta religijne. Wprawdzie dziś religijność miesza się z tradycją, pochody i procesje w dużej mierze wpisały się w kulturę miasta, dla widzów stanowią jednak ogromne atrakcje. Uczestnicy, biorący udział w procesji są poprzebierani, procesji często towarzyszy taniec i muzyka, a ludzie bawią się radośnie przez wiele godzin.
 
Tanie loty do Brukseli umożliwiają coraz bardziej spopularyzowane odwiedziny w tym mieście. Zorganizowanie wyjazdu nie stanowi problemu finansowego, wystarczy sprawdzić dostępne loty w różnych terminach.
 
Tanie loty do Brukseli
najniższe ceny biletów lotniczych