tanie loty do Brukseli
TANIE LOTY DO BRUKSELI
Bilety lotnicze do Brukseli. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Bruksela - historia

Bruksela to miasto wyjątkowe. Swój charakter stolica Belgii zawdzięcza między innymi temu, że stanowi siedzibę najważniejszych instytucji europejskich – Unii Europejskiej, Euratomu oraz NATO. Jest więc miejscem, w którym obok nowoczesnej turystyki, spotkamy na ulicach pracowników poważnych instytucji; jest również siedzibą króla oraz parlamentu i wszystkich władz politycznych kraju, z tego tytułu jest pełna dostojności i klasy. Ale swój dzisiejszy wizerunek zawdzięcza przede wszystkim bardzo bogatej historii, która ukształtowała ten piękny kraj i jego mieszkańców.
O historii Brukseli można mówić długo. Sięga lat 900, pierwsza obronna osada, która powstała na terenie dzisiejszego miasta, zapisała się na kartach historii w 966 roku. Kolejne lata były bogate w wiele doświadczeń. W XIII wieku powstały miejsca, które po dziś dzień podziwiać możemy w Brukseli – np. Grand Place. Wtedy miasto przeżywało bardzo intensywny rozwój, stanowiąc bardzo ważny punkt na szlaku handlowym do Kolonii. Jednocześnie główną działalnością, przynoszącą ówczesnej Brukseli dochody było tkactwo. Tą sztuką parało się wielu mieszkańców miasta.

Kolejne lata nie były dla miasta łagodne, poniosło duże straty w wyniku ataków Francji, pod władaniem króla Ludwika XIV. W roku 1830 Bruksela stała się już stolicą niepodległego państwa – Belgii. Od tego czasu miasto ponownie przeżywało swoje złote lata, rozbudowywane przez kolejnych króli. W ten sposób trwało kolejne wieki, aż do II Wojny Światowej, kiedy to dotkliwie odczuło skutki bombardowań. Ten okres, podobnie, jak dla wielu innych miast ówczesnej Europy, nie był łaskawy. Wiele pięknych budynków zrównano z ziemią, ucierpiało wielu mieszkańców, a miasto – z prężnie rozwijającej się metropolii, stało się kolejną ofiarą wojny.

Po wojnie jednak udało się powrócić do tendencji zwyżkowej… od lat pięćdziesiątych zaczęło tu powstawać coraz więcej siedzib - istotnych dla całej Europy - organizacji. Miasto stało się centrum kontynentu. I tak właściwie jest aż po dziś dzień. Zachowane w dobrym stanie zabytki cieszą oczy turystów, miłujących takie atrakcje, lecz jednocześnie miasto jest bardzo nowoczesne, życie płynie tu z niezmiennym dynamizmem i energią.

Tanie loty do Brukseli
najniższe ceny biletów lotniczych