tanie loty do Brukseli
TANIE LOTY DO BRUKSELI
Bilety lotnicze do Brukseli. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Zwiedzanie Brukseli

Bruksela to miasto bardzo zamożne w atrakcje turystyczne. Tu właściwie każdy – bez względu na typ preferowanych rozrywek i form spędzania czasu, znajdzie dla siebie odpowiednie obiekty zainteresowania. Zwiedzanie powinniśmy rozpocząć w centralnym punkcie miasta, będącym jednocześnie miejscem zabytkowym - Grand Place – Wielki Plac, na którym mieszczą się między innymi – piękny gotycki Ratusz z XV wieku, który koniecznie należy zobaczyć również nocą, jest bowiem wyjątkowo ładnie oświetlony po zmroku; znajdziemy tu także Maison du Roi, w którym znajduje się Miejskie Muzeum, skrywające tajemnice wielu interesujących eksponatów; w końcu na Grand Place znajdziemy wiele pięknych, zabytkowych kamienic, oszałamiających architektonicznie, bardzo starannie zadbanych i pielęgnowanych przez władze miasta. Plac stanowi także miejsce spotkań turystów i mieszkańców miasta. Znajduje się wokół niego bardzo wiele kawiarni, restauracji, barów, a latem ogródków, w których podziwiając piękne widoki, możemy wypić pyszną kawę i skosztować sławetnej belgijskiej czekolady. Warto przyjrzeć się z bliska także Pałacowi Królewskiemu, Pałacowi Narodów oraz mieszczącemu się pomiędzy nimi Parkowi Brukselskiemu, który swoją elegancją udowadnia, jak majestatyczny charakter może mieć takie miejsce.

Piękne w Brukseli są kościoły oraz katedry – koniecznie trzeba choć rzucić okiem na Katedrę św. Michała i św. Guduli, w której historyczne witraże powalają na kolana.

W Brukseli wiele dni możemy poświęcić na samo zwiedzanie muzeów, ich ilość jest ogromna, a tematyka zadowoli oczekiwania najbardziej wybrednych ze względu na swoją różnorodność.

Koniecznie trzeba poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z symbolicznym pomnikiem, który kojarzony jest z Brukselą na całym świecie – Manneken Pis. To niewielki pomnik, przedstawiający figurkę sikającego chłopca. Z powstaniem pomnika wiąże się kilka legend – trudno ocenić, która z nich podaje prawdziwą historię, jednak bez względu na genezę powstania pomnika, warto go zobaczyć. Przy wielu narodowych świętach i specjalnych okazjach chłopiec ubierany jest w regionalne stroje, dostosowane do konkretnych okazji.

Bruksela to także świetna zabawa nocą. Kluby – otwarte do świtu, bary i restauracje, oferujące muzykę na żywo i doskonałą zabawę – życie miasta nocą kwitnie. Wtedy na ulicach spotkać można rozbawione grupki turystów, miejscowych studentów i mieszkańców, szukających dobrej zabawy wśród dźwięków radosnej muzyki.

Tanie loty do Brukseli
najniższe ceny biletów lotniczych